Jakie zalety mają zbiorniki retencyjne z tworzyw sztucznych?

Jakie zalety mają zbiorniki retencyjne z tworzyw sztucznych?

Chcesz bezpiecznie magazynować ścieki lub wodę deszczową? Sprawdź, dlaczego warto wykorzystać do tego zbiornik retencyjny z polietylenu. Poznaj zalety konstrukcji wykonanych z tworzyw sztucznych.

Zbiorniki z polietylenu

Przy wyborze zbiornika trzeba zwrócić uwagę jakość materiału, z jakiego został wykonany. Ciekawą alternatywą dla modeli betonowych są konstrukcje wyprodukowane z tworzyw sztucznych, na przykład polietylenu. Wyróżnia się on dużą gęstością i odpornością na uszkodzenia. Doskonale sprawdza się do przechowywania ścieków, ponieważ nie ulega uszkodzeniom pod wpływem działania środków chemicznych i substancji ropopochodnych. Posłuży przez wiele lat i skutecznie oddzieli swoją zawartość od terenu zewnętrznego.

Zbiorniki retencyjne z tworzyw sztucznych są neutralne dla środowiska naturalnego. Nie wchodzą w reakcję z ziemią i powietrzem. Uznaje się je zatem za produkty ekologiczne, które mogą posłużyć do zbierania wody deszczowej. Jak widać, mają dość szerokie zastosowanie. Coraz częściej umieszczane są na różnego rodzaju działkach, na przykład przy domach jednorodzinnych.

Kupno zbiornika retencyjnego

Czym kierować się przy zakupie zbiornika retencyjnego? Poza materiałem i neutralnością dla środowiska istotny jest odpowiedni wymiar. Warto tutaj przeliczyć na przykład ilość produkowanych ścieków lub deszczówki, jaką można zebrać. Zazwyczaj 25 metrów kwadratowych działki przypada na 1 metr sześcienny wody deszczowej do zebrania. Jedna osoba natomiast każdego dnia produkuje około 135 litrów ścieków. Więcej informacji na temat wymiarów zbiorników można uzyskać u producenta, który doradzi przy wyborze odpowiedniego rozwiązania. Modele z tworzyw sztucznych dostępne są w korzystnych cenach, a ich montaż zajmuje niewiele czasu i możliwy jest na różnych działkach.

Magazynowanie deszczówki i ścieków

Postaw na nowoczesne metody magazynowania deszczówki i ścieków. Inwestuj w wysokiej jakości zbiorniki, które są szczelne i odporne na działanie substancji chemicznych. Dobierz odpowiednie wymiary konstrukcji. Możesz skorzystać z porady sprzedawcy.