Blachodachówka modułowa czy blacha w arkuszach?
Wybór poszycia dachu to ważny etap wykańczania domu. Dobrze dopasowane pokrycie zapewni szczelność, ale także estetyczny wygląd. Konkretny rodzaj materiału zadecyduje również o tym, czy jego ułożenie będzie łatwe i szybkie, czy też przysporzy trudności. Zobacz, jakie zalety ma modułowa blachodachówka, a kiedy lepiej postawić na wariant w arkuszach. 

Jakie aspekty są ważne przy wyborze blachodachówki?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na kształt budynku. Sprawny montaż blachodachówki modułowej zależy od jej właściwego dopasowania. Inny model sprawdzi się w przypadku małych powierzchni o nieregularnych liniach (liczne załamania), a odmienny lepiej kupić do pokrycia obiektów prostych i dużych. Jest to bardzo ważne w przypadku chęci samodzielnego wykończenia dachu. 

Kolejnym aspektem jest transport. Jeżeli w grę wchodzi przewiezienie swoim autem bez korzystania z usług firmy spedycyjnej, lepiej sprawdzi się blachodachówka modułowa. Jest ona mniejsza, dlatego bez trudu zmieści się w np. busie, czego nie można powiedzieć o wariantach w arkuszach. 

Kiedy wybrać dachówkę w arkuszach?

Wyróżnikiem dachówki w formie arkusza jest możliwość dostosowania jej do swoich potrzeb. Producenci wykonują bowiem tego typu produkty na zamówienie. Mogą one być wyjątkowo wielkie, dlatego warto zdecydować się na nie kiedy dom ma prostą bryłę i jest obszerny. Dzięki temu o wiele łatwiej i szybciej będzie można skończyć ich układanie. Modele są wręcz idealne do pokrywania obiektów jedno- i dwuspadowych. Trzeba jednak mieć w pamięci, że dostarczenie towaru na miejsce budowy może być kłopotliwe. 

Blachodachówka modułowa dla mniejszych domów!

Wielkie arkusze nie będą komfortowe w układaniu w przypadku powierzchni mniejszych, które wyróżniają się dużą liczbą załamań. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się wtedy blachodachówka modułowa. Nie pojawi się problem konieczności częstego docinania elementów, co pozwoli zaoszczędzić czas, a także ograniczy straty materiałów, a tym samym zmniejszy koszty. 

Inwestycja na lata – postaw na jakość

Nie ulega wątpliwości, że blachodachówka modułowa płaska jest o wiele lepszym wyborem od tradycyjnego poszycia ceramicznego. Istotne jest jednak, by nabyć wyrób uznanego producenta. Jest to inwestycja na lata, dlatego nie należy szukać oszczędności kosztem jakości. Dobre pokrycie musi być szczelne, ale również wytrzymałe.

Podobne

Czym kierować się podczas wyboru generalnego wykonawcy inwestycji budowlanych?

Czym kierować się podczas wyboru generalnego wykonawcy inwestycji budowlanych?Czym kierować się podczas wyboru generalnego wykonawcy inwestycji budowlanych?Większość inwestorów decyduje się na współpracę z jedną główną firmą, która będzie odpowiadała za realizację wszystkich prac budowlanych. Generalny wykonawca często pomaga już na etapie przygotowania projektu, sporządzania niezbędnych dokumentacji