Czy warto wybrać odpływ liniowy prysznicowy?Czy warto wybrać odpływ liniowy prysznicowy?

Prysznic w łazience to dla wielu osób niezbędny element, nawet gdy posiada się wannę. Wielu inwestorów stawia przy tym na nowoczesne rozwiązania, funkcjonalne i atrakcyjne wizualnie. Jednym z nich jest aranżacja kącika prysznicowego zamiast klasycznej kabiny z brodzikiem —  jego funkcję przejmuje odpływ liniowy. Sprawdź, czy warto postawić na to rozwiązanie.

Czym charakteryzuje się prysznicowy odpływ liniowy?

Kącik prysznicowy pozbawiony kabiny, składający się tylko z odpływu i panela prysznicowego albo baterii, świetnie prezentuje się w nowoczesnych i wielu innych łazienkach. Brak ograniczonej przestrzeni sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe, a także takie rozwiązanie jest zwyczajnie ciekawe, tym bardziej że spotykane jest jeszcze stosunkowo rzadko.

Na opcję tę decydują się osoby chcące dodać aranżacji lekkości i nowoczesności, pragnące oszczędzać przestrzeń, a także ceniące sobie wygodę —  odpada tu między innymi konieczność sprzątania. Ważnym elementem jest prysznicowy odpływ liniowy , zdaniem wielu osób znacznie wygodniejszy i w sprzątaniu, i w użytkowaniu niż klasyczny brodzik. Odpływ jest wkomponowany w podłogę łazienki, nie wystaje ponad kafelki, dzięki temu nie trzeba podnosić nóg, by wejść pod prysznic, co docenią osoby starsze i niepełnosprawne. Nie da się też o niego potknąć, a jeśli jest dobrze zamontowany, woda spływa bardzo sprawnie nawet jeśli są jej spore ilości.

Nowoczesne rozwiązanie

Odpływy tego rodzaju można montować w różnych łazienkach, nie tylko typowo nowoczesnych, a także z różnymi innymi elementami —  bez kabiny, jak było to wspomniane wcześniej, ale też z nią, użyć zasłony prysznicowej, parawana itp.

Wybierz odpływ liniowy dla siebie

Choć rozwiązanie takie najlepiej sprawdza się na etapie nowo urządzanej łazienki, można na nie postawić także w czasie remontu. W wielu przypadkach z pewnością okaże się, że jest o wiele wygodniejsze niż klasyczny brodzik —  zwłaszcza że na rynku można znaleźć wiele wariantów tego produktu.

Podobne