Czym kierują się specjaliści rozpoczynający projektowanie hali?Czym kierują się specjaliści rozpoczynający projektowanie hali?

Właściciele firm dążący do rozwoju często borykają się z brakiem odpowiednio dużej przestrzeni, dlatego poszukują prostych sposobów na jej powiększenie. Coraz częściej rezygnują ze wznoszenia tradycyjnych budynków na rzecz lekkich i szybkich w budowie obiektów. Tworzeniem dokumentacji projektowej zajmują się specjaliści. Co biorą oni pod uwagę, przystępując do pracy nad projektem? Przeczytaj dalszą treść artykułu, aby poznać więcej szczegółów!

Dlaczego hale stalowe są tak popularne?

Jest wiele powodów, dla których przedsiębiorcy decydują się na takie obiekty zamiast na budowę tradycyjnych, murowanych budynków. Przede wszystkim są one szybsze w realizacji i tańsze w eksploatacji. Nie sprawiają także trudności w demontażu i przenoszeniu w nowe miejsce. Poza tym można je z łatwością dostosować do indywidualnych potrzeb.

Zlecając  projektowanie hali specjalistom, inwestorzy mają realny wpływ zarówno na jej konstrukcję, jak i wyposażenie. Podczas rozmowy z projektantami tworzą wstępną koncepcję, do której mogą zostać wprowadzone rozmaite zmiany. Specjaliści mają bowiem aktualną wiedzę na temat najnowocześniejszych rozwiązań i podpowiadają klientom, co jeszcze można zmienić, aby podnieść funkcjonalność obiektu lub obniżyć koszt budowy czy eksploatacji.

Jakie aspekty wpływają na prace projektowe?

Wśród najważniejszych czynników branych pod uwagę przy projektowaniu hali są:

  • przeznaczenie,
  • funkcja,
  • wielkość,
  • lokalizacja.

Od nich zależeć będzie wybór przekrojów elementów stalowych, jak również rodzaj zadaszenia, wykończenia ścian czy wielkość bram i okien. Inne materiały będą potrzebne do budowy hal całorocznych, a inne do wykorzystywanych jedynie podczas cieplejszych pór roku. Konsultacje ze zleceniodawcą pozwolą ustalić szczegóły i dopasować konstrukcję do oczekiwań.

Rodzaje hal

Dobrzy projektanci są w stanie stworzyć dokumentację budowlaną i wykonawczą do obiektów o różnym przeznaczeniu. Zajmują się projektowaniem hal:

  • usługowych,
  • biurowo-socjalnych,
  • handlowych

i wszelkich innych, dostosowując je również do specyfiki branży.

Gotowe hale czy na zamówienie?

Z pewnością więcej zalet mają hale projektowane dla konkretnego klienta, gdyż są one zgodne z profilem działalności. Zamów projektowanie hali i poznaj walory takiego obiektu!

Podobne