Dlaczego na strzelnicy warto mieć okulary balistyczne?Dlaczego na strzelnicy warto mieć okulary balistyczne?

Wzrok to prawdopodobnie najwrażliwszy i najbardziej podatny na uszkodzenia zmysł człowieka. Wystarczy bowiem drobny uraz oka, by znacznie go pogorszyć. Dlatego w warunkach, gdzie mogą występować odłamki zagrażające tej części ciała warto mieć stosowną ochronę. Sprawdź, dlaczego na strzelnicy (i w innych miejscach) dobrze posiadać okulary balistyczne.

Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu

Uprawiając strzelectwo sportowe czy po prostu treningi z bronią palną, trzeba zadbać o maksymalne bezpieczeństwo. W tym przypadku chodzi nie tylko o stosowne obchodzenie się z bronią – bez wstępnego przeszkolenia z tego zakresu nikt nie powinien mieć do niej dostępu. Równie istotne jednak jest zabezpieczenie wzroku i słuchu. W tym drugim przypadku wystarczą stopery lub nauszniki. Jeśli jednak chodzi o oczy – najlepiej w tym zadaniu sprawdzą się okulary balistyczne .

Markowe akcesoria tego typu wykazują dużą odporność na oddziaływanie mechaniczne. To istotne, gdyż zdarza się, że pewne odłamki wracają bezpośrednio do strzelca, nawet jeśli strzela się z broni pneumatycznej. Dlatego warto więc zadbać o ochronę zmniejszającą ryzyko urazu.

Dobra ochrona oczu przed słońcem

Osłony oczu często wyposażone są w szybki antyrefleksyjne i filtry. Ma to ogromne znaczenie w sytuacji, gdy strzelanie odbywa się na zewnątrz, przy intensywnym słońcu. M.in. z tego powodu w krajach, gdzie użycie broni palnej przez służby policyjne jest powszechniejsze, funkcjonariusze często korzystają z takiej ochrony na co dzień.

Okulary balistyczne – nie tylko na strzelnicę?

Warto wiedzieć, że okulary balistyczne to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób trenujących strzelectwo. Korzystają z nich również miłośnicy sportów, w tym np. ASG, ale i pracownicy budowlani. Dlatego, jeśli chcesz zadbać o swój wzrok i uchronić oczy przed różnego rodzaju odłamkami – wybierz takie akcesorium dla siebie.

Podobne