Do czego stosowana jest wełna mineralna?Do czego stosowana jest wełna mineralna?

Współczesne materiały budowlane i wykończeniowe odznaczają się wysoką jakością, co gwarantuje trwałość wyników prac, a także łatwość ich przeprowadzania —  wiele z nich część osób wykonuje samodzielnie. Czy podczas nich przyda się wełna mineralna? Przeczytaj tekst, by poznać zastosowanie tego tworzywa.

Przede wszystkim izolacja

Mimo iż na rynku istnieje wiele materiałów izolacyjnych, jak styropian, wata szklana czy pianka poliuretanowa, wełna mineralna jest nadal chętnie wykorzystywana. Wyróżnia się ona nie tylko charakterystycznym wyglądem czy lekkością, ale też bogatym zastosowaniem, można jej bowiem użyć do wykonania wielu izolacji. Sprawdzi się do ocieplania ścian, fundamentów, stropów czy poddasza, a także do izolacji elementów grzewczych, chroniąc przed nagrzewaniem się tych powierzchni, które nie powinny mieć styczności z wysoką temperaturą. Wysoki stopień izolacyjności sprawia, że jest wykorzystywana także do ochrony w pomieszczeniach technicznych czy na korytarzach.

Liczne zalety

Materiał ten ma wiele walorów, które sprawiają, że choć jest dość klasyczny, nie wychodzi z użycia i nie jest wypierany przez nowocześniejsze technologie. Na pewno jest to jego lekkość, a także forma. Wełna ta ma postać rolek, zatem zajmuje znacznie mniej miejsca podczas przechowywania niż na przykład styropian, mający formę dość dużych płyt. Jest to ważne przede wszystkim dla inwestorów prywatnych, gdyż sklepy zwykle dysponują dużymi magazynami. Osoby prywatne mogą zaś kupić materiał kiedy jest im wygodnie, nawet z dużym wyprzedzeniem i bez problemu czekać na rozpoczęcie prac.

Świetna jakość w dobrej cenie

Atutem tego produktu jest też jego niewygórowana cena, zwłaszcza gdy znajdzie się dobrą ofertę. Przystępne warunki cenowe mają zwłaszcza duże składy budowlane i większe hurtownie, a także sklepy online. Drożej jest zaś w niewielkich punktach sprzedaży.

Podobne

Czym kierować się podczas wyboru generalnego wykonawcy inwestycji budowlanych?

Czym kierować się podczas wyboru generalnego wykonawcy inwestycji budowlanych?Czym kierować się podczas wyboru generalnego wykonawcy inwestycji budowlanych?Większość inwestorów decyduje się na współpracę z jedną główną firmą, która będzie odpowiadała za realizację wszystkich prac budowlanych. Generalny wykonawca często pomaga już na etapie przygotowania projektu, sporządzania niezbędnych dokumentacji