Do wykonania jakich prac może posłużyć piła szablowa?Do wykonania jakich prac może posłużyć piła szablowa?

Wyposażenie firmy w rozmaite narzędzia to kluczowa sprawa jeśli chodzi o łatwość i szybkość realizacji prac. Wszędzie tam, gdzie przestrzeń jest ograniczona i istnieje potrzeba użycia specjalistycznego sprzętu do cięcia różnych materiałów, sprawdzi się urządzenie z wymiennym brzeszczotami. Chcesz je bliżej poznać? Przeczytaj tekst!

Co to jest piła szablowa?

Po ten rodzaj narzędzia sięgają zarówno majsterkowicze, jak i profesjonaliści z wielu dziedzin gospodarki. To niewielkie, ale poręczne urządzenie z silnikiem elektrycznym, który wprawia brzeszczot w ruch jednostajnie posuwisty. Posługiwanie się nim jest niezwykle proste, gdyż wystarczy je odpowiednio prowadzić. Pozwala ono na cięcie różnych materiałów, których krawędzie po wykonaniu pracy są równe i gładkie. Piła szablowa staje się bardzo popularna, zwłaszcza że jest ona dostępna z różnymi rodzajami zasilania, w tym z napędem hydraulicznym. Jej popularność bierze się stąd, że wybierając odpowiedni model, można ją wykorzystać w każdych warunkach, więc jest to narzędzie o niezrównanej uniwersalności.

Jakie rodzaje materiałów można ciąć przy pomocy tej piły?

Urządzenie to ma niewiele ograniczeń, jeśli chodzi o cięcie materiałów. Oczywiście, piłą szablową z niewielkim silnikiem nie da się ciąć grubych rur stalowych i urządzenie takie znajduje zwykle zastosowanie w rękach majsterkowiczów, ale jeśli ma ono dobry, mocny napęd, np. hydrauliczny czy pneumatyczny i odpowiedni brzeszczot, np. z pokryciem z węglików spiekanych, można nim przecinać:

  • drewno suche i mokre, także z gwoździami,
  • stal konstrukcyjną i nierdzewną,
  • aluminium,
  • rury żeliwne z powłoką cementową,
  • stal o dużej wytrzymałości

i wiele innych materiałów. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając piłę szablową?

Urządzenie to produkuje wiele firm słynących z dobrej jakości elektronarzędzi, jednak nie wszystkie można wykorzystać w każdym miejscu. Elektrycznych pił szablowych nie da się użyć w pracach podwodnych, czy w strefach zagrożonych wybuchem, zatem najważniejszym kryterium wyboru z pewnością powinien być typ napędu dopasowany do rodzaju prac, jakie będą nią wykonywane. Do istotnych przy wyborze parametrów należą również:

  • liczba suwów na minutę,
  • głębokość cięcia,
  • sposób wymiany brzeszczotów.

Urządzeniami, które sprawdzą się w każdych warunkach i sytuacjach są piły marki Spitznas dostępne w wielu modelach.

Gdzie można kupić to uniwersalne narzędzie?

Wiele firm specjalizuje się w dystrybucji wysokiej jakości sprzętu do użytku ogólnoprzemysłowego i specjalistycznego. Jeśli chcesz wyposażyć firmę w takie urządzenie, sprawdź na stronie, jakie modele są dostępne i wybierz najodpowiedniejsze!

Podobne