Gdzie może być stosowana piła szablowa?Gdzie może być stosowana piła szablowa?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju elektronarzędzia do cięcia o odmiennej budowie i przeznaczeniu. Dosyć charakterystycznym urządzeniem jest piła szablasta, która może być zasilana sieciowo lub akumulatorowo. Sprzęt ułatwi wykonywanie wielu prac remontowo-wykończeniowych, zapewniając dojście do nawet trudno dostępnych miejsc. Sprawdź, gdzie możesz wykorzystać piłę szablową.

Jak wygląda piła „lisi ogon”?

Urządzenie przypomina tradycyjną piłę ręczną o uniwersalnym zastosowaniu. Jest to jednak nowocześniejszy sprzęt, który nie wymaga użycia siły rąk. Dostępna na rynku piła szablowa składa się ze specjalnego brzeszczotu, który wykonuje jednostajne posuwisto-zwrotne ruchy. Rolą operatora jest wyłącznie przytrzymanie sprzętu oraz nadanie pile właściwego kierunku pracy (bez większego wysiłku w porównaniu do modeli ręcznych). 

Jakie jest zastosowanie piły szablastej?

Użytkownicy tego rodzaju piły mogą dopasowywać tzw. brzeszczoty, zwiększając tym samym zakres użycia tego wyjątkowego elektronarzędzia. Urządzenie jest stosowane przy wielu pracach remontowo-wykończeniowych, a także ogrodniczych. Piła nadaje się do cięcia takich materiałów jak:

  • metal,
  • tworzywa sztuczne,
  • mokre lub suche drewno,
  • produkty budowlane oraz termoizolacyjne,
  • cegły, pustaki i bloczki betonowe.

Warto podkreślić, że wymiana poszczególnych ostrzy jest beznarzędziowa, a więc szybka i prosta zarazem. Dobrze postawić na sprzęt z dodatkowym zabezpieczeniem przed samoczynnym uruchomieniem, co zwiększa bezpieczeństwo właśnie podczas wymiany brzeszczotów.

Czym kierować się podczas zakupu piły szablowej?

Na etapie szukania odpowiedniego modelu piły szablastej należy wziąć pod uwagę wysokiej jakości sprzęt pochodzący od renomowanych marek. Przyszły właściciel powinien również sprawdzić takie kwestie jak m.in. liczba suwów, która decyduje o precyzyjności cięcia, moc urządzenia, prostota obsługi i wymiany poszczególnych elementów, a także głębokość cięcia.

Podobne