Gdzie najlepiej sprawdzą się biologiczne oczyszczalnie ścieków?
Decyzja o budowie domu w atrakcyjnie położonym miejscu, ale bez dostępu do kanalizacji, może pociągnąć za sobą wiele trudności. Na szczęście jest mnóstwo firm oferujących rozmaite rozwiązania, zgodne z prawem o ochronie środowiska, które w efekcie będą nawet korzystniejsze niż odprowadzanie ścieków do sieci miejskiej. Szukasz odpowiedniej oczyszczalni? Sprawdź w tekście poniżej, która jest dla Ciebie!

Jakie rodzaje oczyszczalni oferują producenci?

Od wielu lat różne firmy oferują instalacje do utylizacji ścieków,  odpowiadające restrykcyjnym normom. Opierają się one na metodzie mechanicznego lub biologicznego oczyszczania. Niektórzy producenci polecają też bardzo wydajne, wyjątkowo przyjazne środowisku modele hybrydowe, w jakich zachodzi wielostopniowe oczyszczanie, którego efektem jest zupełnie czysta woda, odprowadzana do osobnego zbiornika. Można ją ponownie wykorzystać np. do podlewania ogrodu. Tak działają  biologiczne oczyszczalnie ścieków z zanurzonym złożem z mikroorganizmami dokonującymi rozkładu tlenowego ścieków.

Gdzie sprawdzi się oczyszczalnia biologiczna?

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że nie ma znaczenia ani wielkość działki, ani rodzaj gruntu i jego przepuszczalność. Taka przydomowa oczyszczalnia ścieków może być montowana nawet w miejscach, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i nie można wykonać zbyt głębokiego wykopu, aby posadowić zbiornik. Z łatwością da się też dobrać wielkość zbiornika do liczby osób, które będą generować ścieki. A zatem można powiedzieć, że takie rozwiązanie sprawdzi się wszędzie.

Na co można liczyć, decydując się na oczyszczalnię biologiczną?

Korzyści z posiadania takiej oczyszczalni jest naprawdę wiele. Materiał, z którego wykonano zbiornik cylindryczny, podzielony na osadnik wtórny, komorę napowietrzania i osadnik wtórny, to zbrojone, niezwykle odporne na wszelkie czynniki tworzywo, niewymagające obmurowań ani wzmocnień. Do najważniejszych zalet tego wariantu należy zaliczyć:

  • skuteczność w oczyszczaniu,
  • bezawaryjność,
  • łatwość obsługi,
  • tanią eksploatację.

Jak wybrać?

Decydując się na zakup, warto wybrać producenta oferującego montaż. Ty też szukasz takiej opcji? Znajdź odpowiednią firmę w sieci.

Podobne