Jak wybrać legowisko dla psa?Jak wybrać legowisko dla psa?

Przyjęcie pod swój dach czworonożnego przyjaciela wymaga zaopatrzenia się w wiele produktów, które będą służyć do opieki nad nim. Jednym z ważniejszych jest legowisko —  pies musi mieć swoje własne posłanie nawet jeśli właściciele planują zaprosić go do swojego łóżka czy pozwolić mu spać w innym miejscu. Własny kącik ma większe znaczenie niż się wydaje, a jak dobrze wybrać legowisko? Przeczytaj i sprawdź.

Przede wszystkim —  wielkość

Kwestia dopasowania wielkości posłania do jego przyszłego użytkownika wydaje się oczywista, ale wcale tak nie jest. Jeśli Twój pupil jest na przykład szczeniakiem doga niemieckiego, musisz dobrać łóżko do jego obecnej wielkości, ewentualnie z pewnym zapasem, gdyż szczenięta szybko rosną. Nie możesz jednak położyć małego pieska na olbrzymim legowisku, kupionym z myślą o jego docelowych rozmiarach, gdyż psiak taki poczuje się zagubiony.

To samo dotyczy posłań dla dużych psów —  użytkownik musi mieć możliwość wygodnego położenia się, w odpowiedniej pozycji. Jeśli zatem masz posłanie po poprzednim pupilu, a obecny jest większy, koniecznie musisz kupić nowe legowisko dla psa , by zapewnić zwierzęciu komfort. W sprzedaży znaleźć można mnóstwo modeli takich produktów, w najróżniejszych rozmiarach, w dodatku nieraz nawet z przeznaczeniem dla przedstawicieli konkretnych ras, jak york, buldog francuski czy owczarek niemiecki.

Komfort jest najważniejszy

To koty uchodzą za wygodnickie i szukają jak najbardziej miękkiego miejsca do spania i wypoczynku, ale pies także nie powinien mieć przypadkowego posłania. Wybierz produkt, który zapewni mu odpowiednią miękkość, ale też sprężystość —  nie tylko ludzkie ciało musi mieć dobre podparcie, by móc wypoczywać. Poza tym istotna jest wytrzymałość materiału —  zwłaszcza w przypadku młodych zwierząt, które mogą gryźć i drapać swoje posłanie.

Podobne