Jaka blachodachówka spełni oczekiwania każdego nabywcy?Jaka blachodachówka spełni oczekiwania każdego nabywcy?

Chcąc zaoszczędzić na pokryciu dachu bez utraty bezpieczeństwa budynku i efektywnego wyglądu, warto zdecydować się na niedrogie materiały, które mają również wiele innych zalet. Są one dostępne w bogatym asortymencie, dlatego z pewnością nawet najbardziej wymagający nabywca znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Jakie to artykuły? Zapoznaj się z pełną treścią niniejszego artykułu, aby je poznać!

Dach z blachodachówki – dlaczego warto?

Właściciele nowo budowanych i remontowanych domów mają do wyboru wiele materiałów na pokrycie dachu. Mogą dobrać odpowiedni artykuł zarówno do kolorystyki elewacji, jak i do konstrukcji dachu. Jeśli np. lekka więźba nie pozwala na wykorzystanie dachówki, dobrym wyborem będzie blachodachówka. Dobrze zaizolowana, ochroni pomieszczenia przed hałasem spowodowanym padającym deszczem oraz nadmiarem ciepła latem.

Jakie są zalety blachodachówki?

Do najważniejszych walorów tego materiału oprócz niskiej ceny należy również zaliczyć:

  • ośmiokrotnie niższy ciężar niż dachówek ceramicznych,
  • łatwość i szybkość montażu niezależnie od warunków atmosferycznych,
  • wysokie walory estetyczne.

Materiał ten może imitować rozmaite rodzaje dachówek ceramicznych i jest dostępny w bogactwie kolorów, co ułatwia dopasowanie barwy dachu do innych elementów wykończenia elewacji. Jest też odporny na działanie promieni UV i zachowuje ładny wygląd przez wiele lat.

Zabezpieczenie blachodachówki przed korozją

Już podczas procesu produkcji blachodachówka poddawana jest różnym zabiegom mającym na celu jej ochronę przed korozją. Pierwsze i najważniejsze jest pokrycie rdzenia stalowego z obu stron powłoką cynkową. Ma ona właściwości samogalwanizacyjne, co oznacza, że samoczynnie zasklepia drobne uszkodzenia, mogące pojawić się podczas transportu, montażu czy użytkowania. Tak zabezpieczoną blachę pokrywa się np. powłoką poliestrową lub z innego tworzywa sztucznego.

Czy w sprzedaży są materiały bez zabezpieczeń ropopochodnych?

W ofercie rynkowej jest też ekologiczny produkt o nazwie Riga, zabezpieczony powłoką biotechnologiczną na bazie szwedzkiego oleju rzepakowego. Jest to artykuł, który sprosta oczekiwaniom klientów dbających o środowisko. Chcesz kupić blachodachówkę, ale trudno Ci ją wybrać? Odwiedź stronę i poproś personel o pomoc!

Podobne