Jaką fototapetę wybrać do sypialni lub salonu?Jaką fototapetę wybrać do sypialni lub salonu?

W ostatnim czasie tapety mocno zyskały na popularności. Jest to spowodowane ich szerokim wyborem oraz niskimi cenami. Ich kładzenie można przeprowadzić samodzielnie i bez konieczności robienia generalnego remontu w domu. Produkty te mają wiele zalet, więc warto je zamówić i wykorzystać w swoim mieszkaniu. Co mogą przedstawiać? Sprawdź, jaką fototapetę wybrać do sypialni, a który model najlepiej spisze się w salonie!

Udekoruj ściany w swoim domu!

Jeśli nie możesz zdecydować się, co ma przedstawiać fototapeta do sypialni, zastanów się, czego od niej oczekujesz. Czy ma być zwykłą dekoracją, która jedynie uatrakcyjni wygląd pomieszczenia, czy chcesz, aby również optycznie powiększyła lub pomniejszyła pokój? Zależnie od wybranego motywu tapeta może modelować przestrzeń, np. wizualnie skracając wysoką ścianę lub zasłaniając nierówności podłoża. 

Jeżeli zależy Ci na optycznym dodaniu objętości bryle pokoju, stawiaj na motywy w jasnych barwach, np. przedstawiające niebo, łąkę we mgle, rajską plażę czy ośnieżone góry. To świetne rozwiązanie do salonu. Odwrotny efekt osiągniesz, wybierając ciemniejsze kolory.

Weź też pod uwagę odbiór danych odcieni. Tapeta przedstawiająca zielony las czy pole, po którym biegają dzikie zwierzęta, to świetny wybór do sypialni, ponieważ barwy natury działają uspokajająco i wyciszają po ciężkim dniu. Warto zastosować je w pomieszczeniu, w którym się śpi. 

Co mogą przedstawiać fototapety?

Opcje są nieograniczone, ponieważ poza modelami proponowanymi w sklepach możesz zdecydować się na produkt na zamówienie, który będzie przedstawiał wskazane przez Ciebie ujęcie, np. Twojego zwierzaka, panoramę miasta czy rodzinę. 

Firmy proponujące fototapety ścienne dzielą produkty pod względem motywu przewodniego. Dlatego możesz znaleźć m.in. takie kategorie jak:

  • abstrakcja, 
  • miasta,
  • martwa natura,
  • zabytki,
  • zwierzęta,
  • sport,
  • jedzenie, 
  • pojazdy.

Wybierz ulubiony motyw!

Jeśli chcesz odmienić ściany w pokoju, fototapeta do sypialni lub salonu to doskonały wybór! Mnogość wariantów pozwala na znalezienie idealnego rozwiązania bez względu na upodobania. Postaw na produkt przedstawiający ciekawy motyw i połóż go na ścianie samodzielnie! 

Podobne