Jakich klientów obsługuje geodeta w Gorzowie Wielkopolskim?Jakich klientów obsługuje geodeta w Gorzowie Wielkopolskim?

Usługi geodezyjne przydają się w różnych sytuacjach. Korzystaj z pomocy doświadczonych geodetów i dbaj o legalną dokumentację techniczną prowadzonych przez siebie projektów budowlanych. Sprawdź, kto najczęściej zgłasza się po pomoc w przeprowadzaniu pomiaru i badania terenu.

Inwestycje budowlane i sieci energetyczne

Architekci muszą brać pod uwagę wiele czynników, między innymi wielkość działki, jej położenie oraz objętość występujących na niej mas ziemnych. Geodeta w Gorzowie Wielkopolskim często współpracuje z osobami, które zajmują się projektowaniem domów jednorodzinnych, osiedli, hal przemysłowych i biurowców. Ponadto uczestniczy w budowie obiektów energetycznych, na przykład linii napowietrznych. Do jego obowiązków należy między innymi inwentaryzacja terenu zero przed rozpoczęciem prac, przeprowadzenie pomiaru osiadania oraz sporządzanie jednostkowych i wielkopowierzchniowych map do celów projektowych.

Obsługa klientów indywidualnych

Po pomoc geodety zgłaszają się nie tylko firmy, ale także klienci indywidualni. Najczęściej zainteresowani są pomiarem działek i wznawianiem znaków granicznych. Zlecają wykonanie dokumentacji geodezyjnej do celów prawnych. Osoby spierające się o własność określonego fragmentu terenu posługują się mapami sporządzonymi przez geodetę i ubiegają się o sprawiedliwość w sądzie.

Do pomiaru i podzielenia działki wykorzystywane są nowoczesne narzędzia, takie jak tachimetr elektryczny i niwelator laserowy. Warto zauważyć, że specjaliści pracujący w biurze geodezyjnym muszą zdać egzamin państwowy i mieć zdolność do pełnienia czynności prawnych. Są bezstronnymi uczestnikami sporów prawnych.

Działalność biura geodezyjnego

Geodeci świadczą szeroki zakres usług. Zamów pomiar działki, obsługę projektu budowlanego lub wznowienie znaków granicznych. Wybieraj biura dysponujące nowoczesnymi narzędziami i odpowiednimi uprawnieniami branżowymi.

Podobne