Jakie są najistotniejsze zalety hydraulicznych silników wolnoobrotowych?Jakie są najistotniejsze zalety hydraulicznych silników wolnoobrotowych?

W zakładach przemysłowych, w transporcie morskim i lądowym, w górnictwie oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest użycie dużej mocy, np. w potężnych kombajnach ścianowych w kopalniach sprawdzają się napędy hydrauliczne. Chcesz dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działają i jakie mają zalety? Zapoznaj się z tekstem! 

Jakie jest główne zadanie hydraulicznych silników? 

Tego typu urządzenia wytwarzają energię mechaniczną ruchu obrotowego poprzez zamianę energii ciśnienia wytworzonego przez pompy hydrauliczne na określoną energię mechaniczną. Wytworzenie mocy jest możliwe niezależnie od kierunku obrotu wału napędowego, dlatego są one szeroko wykorzystywane w wielu dziedzinach gospodarki w rozmaitych układach i systemach. Warto dodać, że do sprzętu o dużej mocy wykorzystuje się hydrauliczne silniki wolnoobrotowe, natomiast w urządzeniach ogólnego zastosowania montowane są silniki szybkoobrotowe. Oferta rynkowa obejmuje napędy o różnych parametrach, dlatego nie ma problemu z doborem odpowiednich do konkretnych zastosowań.

W jakich jeszcze maszynach znajdują zastosowanie silniki wolnoobrotowe?

Trudno byłoby wymienić wszystkie branże, w których są one wykorzystywane. W zależności od przenoszonej mocy silników wolnoobrotowych używa się w:

  • urządzeniach morskich,
  • wciągarkach,
  • różnego typu przenośnikach,
  • giętarkach do stali,
  • wózkach widłowych,
  • wywrotkach,
  • maszynach rolniczych i leśnych,
  • pojazdach komunalnych,
  • maszynach lotniskowych

i z pewnością można by jeszcze wymienić wiele innych zastosowań. 

Co przemawia za wykorzystaniem hydraulicznych silników?

Urządzenia te mają wiele pozytywnych cech. Poza kompaktową, nieskomplikowaną konstrukcją do ich zalet można też zaliczyć wyjątkową niezawodność oraz niskie koszty eksploatacyjne. Silniki wolnoobrotowe to sprzęt o wysokiej sprawności mechanicznej, gwarantujący spokojną pracę przy niskich prędkościach obrotowych.

Gdzie można kupić takie silniki?

Na rynku działają firmy zajmujące się produkcją i sprzedażą takich napędów. Jesteś zainteresowany zakupem? Przejrzyj oferty online i wybierz interesujący Cię model.

Podobne