Klapy burzowe – do czego służą?
Mocne opady deszczu mogą przyczynić się do wielu negatywnych zjawisk, w tym m.in. zalania budynku przez odpływy kanalizacyjne. To jeden z najgorszych scenariuszy, występujących podczas takiej pogody. Aby się przed nim chronić, wystarczy proste, ale skuteczne rozwiązanie – klapy zwrotne. Czym są i do czego służą? Przeczytaj artykuł!

Czym są klapy zwrotne?

W wielu przypadkach to luźno zawieszone w rurach kanalizacyjnych zastawki, umożliwiające przepływ cieczy w jednym kierunku, a blokujące strumień w drugą. W takiej sytuacji, jeśli np. w studzience przekroczony został dopuszczalny poziom ścieków, powodując przepływ zwrotny, klapy zostają dociśnięte przez nie, hamując ruch nieczystości w górę instalacji.

Gdzie można je wykorzystać?

Jakie jest ich zastosowanie? Klapy burzowe, jak też się je nazywa, mogą być instalowane w obiektach jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i przy wielu innych budynkach. Co więcej – montuje się je np. wewnątrz domu, jak i na zewnątrz, co pozwala chronić większą ilość nieruchomości przed zalaniem. Bardzo ważne, aby dobrać takie rozwiązanie stosownie do konkretnych wymogów technicznych, w tym m.in. średnicy przewodów.

Warto wybierać artykuły renomowanych producentów

Choć ich konstrukcja jest niezwykle prosta, to zasuwy burzowe zawsze powinny być wykonane z najwyższą precyzją i z odpowiednich materiałów. Dlatego najlepiej wybierać produkty pochodzące od renomowanych dostawców. Tylko wtedy zyskuje się większą pewność, że w razie ulew lub innych problemów z kanalizacją, spełnią one swoje zadanie.

Podobne