Klasyczny dywan orientalny czy nowoczesny — co wybrać?Klasyczny dywan orientalny czy nowoczesny — co wybrać?

Aranżacja wnętrz i wprowadzanie do niej choćby pojedynczych produktów wymaga sporo uwagi, by była harmonijna i dzięki temu dobrze się prezentowała i tak samo oddziaływała na samopoczucie użytkowników przestrzeni. Z tego względu trzeba starannie wybrać także dywan, na przykład do salonu. Sprawdź, jak go dobrać.

Jaki styl?

Tego rodzaju pokrycia podłogowe są obecnie wykonywane z najróżniejszych materiałów, nie tylko sztucznych, ale też na przykład prawdziwej wełny, a nawet jedwabiu czy skóry. Poza tym utrzymane są w różnych stylach, często związanych z miejscem pochodzenia. Mowa tu przede wszystkim o dywanach orientalnych, które pochodzą z Bliskiego Wschodu i mają typowy dla tego regionu świata styl oraz wygląd. Nie może być inaczej skoro tamtejsi rzemieślnicy stosują klasyczne metody pracy i wzory, co jest dla nich przedmiotem dumy, jako że słyną z tego na praktycznie cały świat. Trzeba jednak zauważyć, że nawet dywany orientalne mogą mieć różne warianty, nie zawsze na przykład są utrzymane w odcieniach czerwieni, można też znaleźć pastelowe wersje. Dzięki temu nadają się one do wnętrz innych niż tylko orientalne i klasyczne —  odnajdą się również w aranżacjach boho, a nawet nowoczesnych!

Dlaczego warto stawiać na dywany orientalne?

Takie wyroby (oczywiście mowa o produktach orientalnych, a nie tanich, oferowanych na bazarach) to nie tylko wyjątkowy styl i klasyczne metody pracy, co przekłada się na wielką staranność wykończenia, ale też najwyższej jakości materiały, jak wspomniana wełna. Tego rodzaju produkty oczywiście kosztują więcej niż dywany dostępne w popularnych sieciówkach, ale ich jakość jest nieporównywalna —  mogą służyć znacznie dłużej. Poza tym wiele osób wybiera je ze względu na fakt, że wprowadzają do ich domów wyjątkowy klimat. Na pewno są to produkty niezwykłe, warte swojej ceny.

Podobne