Kurtka robocza — który model wybrać?Kurtka robocza — który model wybrać?

Pracownicy przebywający na zewnątrz, gdzie panują trudne warunki atmosferyczne, a także osoby, w przypadku których istnieje duże prawdopodobieństwo zabrudzenia czy uszkodzenia prywatnej odzieży, powinni mieć zapewnione firmowe ubrania ochronne. Najlepiej wybrać modele z elementami odblaskowymi. Czym kierować się podczas szukania ubrań roboczych? Sprawdź teraz.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kurtki roboczej?

Najważniejsze, aby wybrany model był wygodny i dobrze dopasowany do sylwetki pracownika. Oczywiście kurtka robocza powinna być również dobrana pod względem rodzaju i grubości materiału do obowiązującej pory roku. Niektórzy decydują się na modele wykonane z polaru, które są bardzo ciepłe i idealnie przylegają do ciała. Jednak podczas pracy na zewnątrz lepiej postawić na gruby wodoodporny softshell z odblaskami. 

Pracodawca czy pracownik — kto odpowiada za zakup odzieży ochronnej?

Zgodnie z obowiązującym kodeksem pracy, to pracodawca jest zobowiązany do wyposażenia podwładnych w niezbędne ubrania czy buty robocze. Oczywiście wszystko zależy od warunków i rodzaju wykonywanych czynności. Najczęściej dotyczy to prac budowlanych oraz wszystkich czynności wykonywanych na zewnątrz. Ochronne stroje powinni także nosić pracownicy zakładów przemysłowych, gdzie istnieje ryzyko zniszczenia prywatnej odzieży. W sytuacji, gdy zatrudnione osoby kupią kurtkę czy spodnie we własnym zakresie, pracodawca musi wypłacić im stosowny ekwiwalent.

Gdzie kupić odzież roboczą?

Klienci mogą skorzystać z oferty sklepów stacjonarnych lub online. Trzeba jednak przyznać, że to właśnie w internecie dostępny jest znacznie większy wybór kurtek roboczych oraz pozostałych elementów pracowniczego wyposażenia. W razie niedopasowania rozmiaru czy kroju zamawiający może bez problemu zwrócić lub wymienić produkt.

Podobne