Kurtka robocza — na co zwracać uwagę podczas zakupu?Kurtka robocza — na co zwracać uwagę podczas zakupu?

W niektórych zawodach obowiązkowe jest noszenie dodatkowej odzieży firmowej, która ma chronić prywatne ubrania pracowników przed zabrudzeniem czy zniszczeniem. Z kolei modele z elementami odblaskowymi mają na celu zwiększenie widoczności danej osoby pracującej w trudnych warunkach. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze kurtki ochronnej.

Z czego powinna być wykonana odzież robocza?

Najczęściej ubrania ochronne są wymagane w branży budowlanej oraz w zakładach przemysłowych. Osoby wykonujące pracę na zewnątrz powinny obowiązkowo zakładać roboczą odzież wyposażoną w odblaski, dzięki którym będą widoczne z dalekich odległości. Kurtka robocza nie może krępować ruchów pracownika, dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru. Producenci oferują modele wykonane z softshellu, które cechuje wysoka odporność na wiatr czy deszcz. To idealny wybór szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Można również zdecydować się na kurtki polarowe, które znacznie lepiej przylegają do ciała.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu kurtki?

Podczas wyboru odzieży roboczej warto zwrócić uwagę na dodatkowe kieszonki, które powinny znaleźć się w łatwo dostępnych miejscach. Najlepiej postawić na produkty pochodzące od renomowanych marek, dbających o najwyższe standardy, dzięki czemu zakupione ubrania z pewnością będą użytkowane przez długi czas. Zawsze można wcześniej przeczytać opinie innych klientów na temat komfortu noszenia oraz jakości odzieży.

Kto odpowiada za zakup odzieży roboczej?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami to pracodawca powinien wyposażyć pracowników w kurtki robocze oraz pozostałe ubrania ochronne lub wypłacić im stosowny ekwiwalent (gdy podwładni we własnym zakresie kupili odzież). Najlepiej skorzystać z oferty sklepów internetowych, gdzie sprzedawcy proponują szeroki wybór i konkurencyjne ceny.

Podobne