Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów balistycznych?Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów balistycznych?

Ochrona oczu przydaje się w najróżniejszych warunkach. Korzystają z niej bywalcy strzelnic, pracownicy budowlani i ludzie w ogólnie pojętym przemyśle. Dobre zabezpieczenie wzroku przed odłamkami gwarantują okulary balistyczne. Jak wybrać odpowiedni model dla siebie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek. Sprawdź je już teraz.

Wytrzymałość okularów

To zdecydowanie najważniejszy parametr. Tyczy się on m.in. szkieł, które powinny być wykonane z poliwęglanu. To wysokiej jakości materiał, cechujący się doskonałą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Polimer ten znakomicie radzi sobie z ostrymi, ciężkimi i pędzącymi z dużą prędkością obiektami.  Przy zakupie dobrze zwrócić uwagę na to, czy szkła mają filtry i powłoki typu anti-fog. Ponadto muszą być na tyle szerokie, aby nie ograniczały kąta widzenia użytkownika.

Oprawa z kolei powinna być odporna m.in. na zgniecenie, wyginanie i pękanie. Warto wiedzieć, że jeśli taka ochrona oczu jest wyposażona w dobre szkła, ale słabą oprawkę, wówczas nie zabezpiecza ona wzroku, a może stanowić dodatkowe zagrożenie. Wybierając więc okulary balistyczne, upewnij się, że postawiłeś na akcesorium wykonane z wytrzymałych i dobrych jakościowo materiałów.

Funkcjonalność i wygoda użytkowania

Tego typu zabezpieczenie powinno być dobrane kształtem do indywidualnych wymagań. Dobrze też zwrócić uwagę m.in. na takie kwestie jak  opcja dopasowania do niego szkieł korekcyjnych. Niektóre modele mają dodatkowo gumki oplatające potylicę, utrzymujące osłonę oczu lepiej na twarzy np. w podczas biegu.

Dobierz właściwy produkt dla siebie

Powyżej zapoznałeś się z częścią kryteriów, jakimi warto się kierować przy wyborze takiego produktu. Okulary balistyczne to akcesorium przydające się w różnych sytuacjach. Jeśli chcesz mieć skuteczną ochronę oczu na strzelnicy, na budowie czy w innym miejscu, gdzie zagrażają Ci różne odłamki – zakup je już teraz w dobrym sklepie militarnym.

Podobne

Drożdże dla krów mlecznych — jakie są korzyści z ich podawania?

Drożdże dla krów mlecznych — jakie są korzyści z ich podawania?Drożdże dla krów mlecznych — jakie są korzyści z ich podawania?Rogacizna jest karmiona głównie paszami, w tym m.in. sianem, kiszonkami czy sianokiszonkami. Zwierzęta rasy mlecznej, stanowiącej większość populacji bydła hodowlanego w Polsce, powinny otrzymywać również dodatki paszowe w celu polepszenia wydajności i płodności, a także