Na jakie wyroby nanosi się oznakowanie CE?Na jakie wyroby nanosi się oznakowanie CE?

Klienci coraz większą uwagę zwracają na jakość produktów. Dowiedz się, dlaczego warto oznaczać swoje wyroby znakiem CE i jakich towarów dotyczy certyfikacja bezpieczeństwa. Sprawdź, jak uzyskać deklarację zgodności.

Produkty ze znakiem CE

Przebadałeś swój produkt i wiesz, że jest zgodny z normami europejskimi? Potwierdzisz to za pomocą znaku CE. Dzięki deklaracji zgodności zakomunikujesz klientom, że Twoje wyroby są bezpieczne dla zdrowia i środowiska naturalnego. Tego typu oznakowanie nanosi się między innymi na:

  • zabawki dla dzieci,
  • urządzenia spalające paliwo gazowe,
  • maszyny budowlane,
  • wodne kotły grzewcze,
  • wyroby niskonapięciowe i elektroniczne,
  • kaski rowerowe, okulary przeciwsłoneczne i akcesoria ochronne,
  • produkty objęte ograniczeniem stosowania substancji niebezpiecznych.

Oznakowanie CE w przypadku wyżej wymienionych grup towarów jest obowiązkowe. Znak musi zostać naniesiony przed wprowadzeniem wyrobu na rynek. Sprzedaż artykułów bez legalnej deklaracji zgodności wiąże się z łamaniem prawa i przykrymi konsekwencjami dla przedsiębiorcy, na przykład wysokimi karami pieniężnymi.

Jak uzyskać deklarację zgodności?

Producent powinien rozpocząć od zapoznania się z dyrektywami europejskimi. Ważne jest określenie norm, które muszą zostać spełnione w trakcie wyboru materiałów i produkcji. Następnie przeprowadzane są badania sprawdzające zgodność produktu. Jeżeli ocena przebiegnie pozytywnie można uzyskać znak CE. Wielu przedsiębiorców decyduje się na pomoc firm specjalizujących się w tym procesie, by sprawniej przejść przez kwalifikację i dopełnić formalności w możliwie najkrótszym czasie.

Normy Unii Europejskiej

Produkujesz urządzenia elektroniczne, zabawki lub artykuły ochrony zdrowia? Upewnij się, że legalnie wprowadzasz je na rynek. Uzyskaj wymaganą prawnie deklarację zgodności i nanieś na wyroby znak CE.

Podobne