Niezbędnik każdego glazurnika
Jak każdy specjalista, tak i glazurnik potrzebuje odpowiednich przyrządów. Profesjonalne narzędzia glazurnicze umożliwiają prawidłowe i precyzyjne wykonanie wszelkich prac, co z kolei przekłada się na ich trwałość. A co powinno się znaleźć w skrzynce narzędziowej takiego fachowca? Przekonaj się o tym!

Przecinarka do płytek

W wielu miejscach kafle wymagają odpowiedniego przycięcia. Czasem też tnie się je po to, by ułożyć konkretny wzór. Do tego zaś niezbędnym przyrządem będzie przecinarka. Te glazurnicze narzędzia budowlane są zarówno elektryczne, jak i ręczne. W pierwszym przypadku ogromnym atutem jest tempo wykonania pracy, najwyższa precyzja i dodatkowe systemy (w tym odprowadzania pyłu), a w drugim – korzystniejsza cena urządzenia.

Elektryczne mieszarki

Ręczne mieszanie kleju? Nie, jeśli sięga się po narzędzia dla profesjonalistów! Będąc budowlańcem specjalizującym się w glazurze, warto zainwestować w elektryczną mieszarkę, dzięki której zaprawa lub kleje będą w kilka chwil gotowe do pracy.

Pace

To niepozorne narzędzia. A jednak są niezbędne podczas prac budowlanych, w tym glazurniczych. Dzieli się je na:

  • proste i zębate – do nakładania i wyrównywania zaprawy pod płytki,
  • gumowe – do fugowania szczelin między nimi.

Warto wybierać narzędzia w dobrych sklepach

Wybierając przyrządy budowlane dla profesjonalistów, warto sięgać zawsze po rozwiązania sprawdzonych marek. Wtedy zyskuje się pewność, że są one z jednej strony dość wytrzymałe, a z drugiej – poręczne. Dzięki temu prace przebiegają znacznie sprawniej. Rozglądaj się za nimi w dobrych sklepach, a na pewno kupisz elementy do niezbędnika glazurnika.

Podobne