Odpływ prysznicowy liniowy czy klasyczny brodzik? Sprawdź, co wybraćOdpływ prysznicowy liniowy czy klasyczny brodzik? Sprawdź, co wybrać

Chcąc mieć w swojej łazience prysznic, na co decyduje się zdecydowana większość inwestorów, trzeba przemyśleć między innymi kwestię odprowadzania wody. Klasycznym rozwiązaniem jest kabina z brodzikiem, zwykle dokupowanym osobno, ale obecnie coraz większą popularnością cieszą się odpływy liniowe. Sprawdź, na jaką opcję postawić.

Odpływ prysznicowy liniowy —  nowoczesne rozwiązanie

Chcąc mieć łazienkę urządzoną bardzo nowocześnie, a przy tym minimalistycznie, zdecydowanie warto postawić na prysznicowy odpływ liniowy. Warto jednak pamiętać, że wdrożenie tego rozwiązania najlepiej sprawdza się w przypadku urządzania łazienki od początku, gdyż wówczas łatwo jest wkomponować odpływ w jej podłogę. W przypadku, gdy remontuje się to pomieszczenie, niezbędne będzie zdjęcie płytek, by zamontować odpływ, co może być pewnym utrudnieniem. Bardzo ważne jest też, by odpływ był zamontowany prawidłowo —  nie każdy poradzi sobie z tym samodzielnie. Musi sprawnie odprowadzać nawet duże ilości wody — inaczej może dojść do zalewania łazienki —  a także nie może wystawać ponad powierzchnię płytek, gdyż mogłoby to grozić potykaniem się.

Kwestia bezpieczeństwa jest tu bardzo istotna —  płaska powierzchnia w przypadku takiego odpływu jest wygodniejsza do użytkowania i bezpieczniejsza dla osób niepełnosprawnych czy starszych, dlatego warto postawić na to rozwiązanie kiedy domownicy mają ograniczenia ruchowe. Klasyczny brodzik, głęboki, sprawdzi się zaś w przypadku posiadania małych dzieci czy zwierząt domowych, można je bowiem kąpać w nim wygodniej niż w wannie. Jeszcze inną opcją jest brodzik płaski, cieszący się obecnie wielką popularnością, ze względu na wygodę użytkowania i czyszczenia, a także nowoczesny, świetny wygląd. Takie produkty są też dostępne w wielu kolorach, co dodatkowo wpływa na ich popularność.

Postaw na odpowiedni model

Wyposażenie łazienkowe zwykle wybiera się na lata, trzeba zatem postawić na odpowiednie rozwiązanie. Jeśli wybierzesz odpływ liniowy, zadbaj, by kupić dobry produkt i by jego montażu dokonała osoba z odpowiednimi umiejętnościami.

Podobne