Preparaty na trawienie — jakie składniki powinny się w nich znaleźć?Preparaty na trawienie — jakie składniki powinny się w nich znaleźć?

Niestrawność to uciążliwa dolegliwość występująca zwykle po spożyciu zbyt tłustego i obfitego posiłku. Wśród najczęściej pojawiających się objawów można wymienić uczucie ciężkości, wzdęcia, ból brzucha oraz notoryczne odbijanie czy zaparcia. Sprawdź, jakie preparaty, stosowane regularnie, mogą pomóc w usprawnieniu procesu trawienia.

Jakie są przyczyny zaburzenia trawienia?

Wśród głównych powodów odczuwalnego dyskomfortu można wymienić przejedzenie oraz prowadzenie niezdrowego trybu życia. Wiele osób skarżących się na ból brzucha, zgagę czy nudności zjada ciężkostrawne posiłki, w tym m.in. potrawy smażone, pełen sztucznych dodatków i fast foody, które są spożywane w nieregularnych odstępach czasu. Prawidłowej pracy układu trawiennego nie sprzyja także picie znacznych ilości alkoholu czy napojów gazowanych.

Których składników szukać w preparatach na trawienie?

Na rynku można znaleźć sporo produktów wspomagających funkcjonowanie układu pokarmowego dostępnych w formie m.in. tabletek, kapsułek, kropli czy herbatek. Proponowane przez producentów preparaty na trawienie najczęściej zawierają takie naturalne składniki jak:

  • mięta pieprzowa (reguluje pracę jelit oraz działa wiatropędnie),
  • kminek (pomaga pozbyć się gazów nagromadzonych w jelitach),
  • karczoch,
  • rumianek,
  • dziurawiec (łagodzi zgagę oraz wzdęcia),
  • anyż (ma działanie rozkurczające oraz łagodzi kolki jelitowe),
  • koper,
  • werbena,

i wiele innych.

Gdzie kupić suplementy wspomagające działanie układu trawiennego?

Tego rodzaju preparaty dostępne są zarówno w aptekach i drogeriach działających stacjonarnie, jak i online. Ważne, aby wybrane produkty pochodziły od znanych producentów i wyróżniały się naturalnym oraz bezpiecznym składem. Warto skorzystać z pomocy obsługi sklepów, która po zapoznaniu się z występującymi objawami będzie w stanie dobrać właściwy suplement.

Podobne